Prancūzų natūrali kosmetika kūnui, dekoratyvinis muilas, vonios kambario aksesuarai
Kokybiška deguoninė kosmetika "Faberlic". Puikus kainos kokybės santykis. Nuosavo verslo galimybė be didelių piniginių investicijų.
Sg klinikos elektroninė kosmetikos parduotuvė
Vaistingieji augalai iš gamtos vaistinės. Žolelių mišiniai, kosmetika grožiui ir sveikatai. Prekės internetu.

Kvepalai: išsirink Tave atskleidžiantį kvapą
Atnaujinta: 2018-01-17

Išsirinkti sau tinkamus kvepalus nėra lengvas darbas. Kvepalai vienaip ar kitaip yra susiję su įgimtu žmogaus kvapu, su žmogaus išvaizda ir asmenybės savybėmis, todėl jų niekada negalima pirkti vadovaujantis kitų (draugų ar kolegų) patarimais. Renkantis kvepalus, galima padaryti įdomių atradimų – sužinoti daugiau apie save, atrasti unikalų stilių ar net išmokti, kaip žavėti ir manipuliuoti, pasitelkiant kvapus...

Susiruošus pirkti kvepalų, pirmiausia reikėtų apgalvoti, kokią pinigų sumą galite skirti. Jei jums svarbūs vardai ir jūs svajojate apie tokius aromatus kaip „Chanel“ ar „Clavin Klein“, tačiau neįgalite jų nusipirkti, geriausia išeitis būtų paieškoti garsių vardų produkcijos išpardavimų, kurių gausu internete ar dideliuose prekybos centruose. Svarbu pažymėti, kad ir be populiarių (atitinkamai brangių) aromatų vardų galima rasti daugybę mažiau žinomų, tačiau kokybiškų ir kiekvienam už prieinamą kainą kvepalų, iš kurių daugiausia, žinoma, yra prancūziški. Tačiau nereikėtų kvepalų maišyti su tualetiniu vandeniu ar kvapiuoju vandeniu – „tikrų“ kvepalų sudėtyje yra 12–30 proc. aromatinių medžiagų, jie turi ilgai išliekantį kvapą (net iki paros), todėl jais patartina kvėpintis vakarais.

Ką reikėtų žinoti, renkantis (perkant) kvepalus:


• Vienas svarbiausių kvepalų kokybės rodiklių – kiek ilgai išlieka kvapas. Jei norite patikrinti, išbandykite aromato mėginėlį parduotuvėje ir pavaikščiokite visą dieną. Taip nustatysite, kiek laiko kvapas išlieka intensyvus ir ar tai patenkina jūsų poreikius.

• Renkantis kvepalus, visada reikia žinoti tikslą, t.y., kada ir kur jie bus naudojami (darbe, vakarėliuose, kasdien, retkarčiais ir t.t.) ir pagal tai juos skirti ir išsirinkti.

• Niekada nebandykite kvepalų ant kito asmens odos, purkškite tik ant savęs, nes kiekvienas žmogus turi įgimtą kūno cheminių savybių ir pH balansą. Žmogaus kvapas, susimaišęs su kitais aromatais, įgyja visiškai unikalius kvapus. Taigi jūsų draugė, pasipurškusi tam tikrais kvepalais, gali kvepėti kaip vandens lelija, o jūs skleisti alyvų aromatą.

• Reikia nepamiršti, kad vienu metu galima pabandyti ir „teisingai“ įvertinti tik keturių rūšių kvapus. Bandyti daugiau nėra tikslinga, nes „atbunka“ uoslė, be to, galimas net galvos svaigulys ar skausmas.

• Kvepalai turi unikalią savybę po tam tikro laiko skleisti pakitusį aromatą, todėl tik užpurškus kvepalų ant odos reikėtų palūkėti, ir po kurio laiko kvapą užuosite ir įvertinsite daug tiksliau.

• Blogiausias dalykas, kuris gali nutikti, yra nusipirkti kvepalus, kuriems (kaip vėliau išaiškėja) esate alergiškas. Norėdami to išvengti, patikrinkite kvepalus: papurkškite nedidelį kiekį kvepalų ant riešo ar vidinės alkūnės pusės. Palaukite apie valandą. Jei pastebite neigiamą reakciją, šie kvepalai jums netinka.

Bent kiek daugiau išmanantys apie kvepalus žino, kad tie patys kvapai gali tikti darbo susitikimui, oficialiam priėmimui, bet visiškai netinkami vakarėliui klube ar vestuvių pokyliui. Taip pat vieni aromatai daugiau tinka ir yra priimtini jaunesniems žmonėms, kiti gi – vyresniems. Dar daugiau, šiandien yra atlikta nemažai tyrimų ir įrodyta, kad kvapai yra neatsiejami nuo žmogaus asmenybės, charakterio ar išvaizdos. Padalinus kvapus į penkias pagrindines grupes, galime daug aiškiau suprasti ir įsisavinti „kada, kas ir kam“ tinka:

 Gėlių kvapai. Tai aromatai pradedant jazminais, rožėmis, lelijomis, baigiant levandomis, chrizantemomis, orchidėjomis ar jų mišiniu. Šie kvapai ilgą laiką buvo (ir yra) patys populiariausi ir turintys didžiausią pasirinkimo asortimentą, todėl jie yra idealūs tiek jaunimui, tiek vyresniems žmonėms. Gėlių kvapai daugiau skirti moterims, nors šiandien galima rasti ir vyrams skirtų tokių aromatų.
Bet kuriai, kuri nori jaustis patrauklia ir skleisti moteriškumą – turėtų rinktis šios rūšies kvepalus. Be to, šie aromatai yra tinkami visoms progoms, svarbiems įvykiams ar tiesiog naudoti kasdien. Tai universaliausia kvepalų rūšis.

Vaisių kvapai. Vaisių aromatai paprastai yra pikantiški (aštroki) ir gaivūs. Tai labiau jaunatviški kvapai ir tinkami tiek šaltiems, tiek šiltiems orams. Žiemą jie sužadina vaisinio pyrago ir sidro dvelksmus, vasarą jie „pripildo“ orą malonia ir salsva gaiva. Vaisių aromato kvepalai puikiai tinka moteriai, kuri mėgsta klasikinius kvapus, tačiau nori suteikti jiems šiek tiek „skonio“. Jei save galėtumėte pavadinti žaisminga, atvira, nenuspėjama asmenybe – be jokių abejonių šio tipo kvapai kaip tik jums.

Medžių kvapai. Tai sausi, bet švelnūs miško kvapai. Šios rūšies kvepalams paprastai būdingi sandalmedžio, pačiulių, kedro aromatai, sukuriantys natūralumo ir kartu prabangos pojūtį. Medžių aromatai yra gana universalūs, tinkami naudoti kasdien, tačiau labiau tinkami vyrams arba brandžioms moterims, kurios nori kvepėti gaiviai, tačiau išlaikyti rafinuotumą ir eleganciją. Be to, šiek kvepalai tinkamiausi naudoti šaltu orų laiku.

Žalumynų kvapai. Jeigu medžių kvapai skleidžia miško, medienos aromatus, tai žalumynų kvapai dvelkia nupjauta žole ir bundančiu pavasariu. Šios rūšies kvepalai kartais primena rytietiškus aromatus, tačiau jie yra „lengvesni“ ir tinkami naudoti tiek kasdien, tiek vakarui ar verslo susitikimui. Žalumynų aromatai yra ypač šiuolaikiški ir labiau tinka jausmingiems, energingiems, sportiškiems jaunesnio amžiaus žmonėms. Be to, šie kvapai yra žinomi kaip vieni iš neutraliausių, tad žalumynų tipo kvepalai gali būti puiki dovana.

Rytietiški kvapai. Tai patys stipriausi kvapai, skleidžiantys seksualumą ir egzotiką. Šio tipo kvepalai pasižymi ypatingu jausmingumu ir yra turtingi aromatais, todėl kartais gali pasirodyti „sunkūs“, specifiniai. Vis dėlto „sunkius“ pagrindinius kvapus rytietiško tipo kvepaluose papildo ir sušvelnina tokie aromatai kaip saldi vanilė, muskusas, prabangios gėlės ir rytietiški prieskoniai. Dauguma šio tipo kvapų yra labai „lankstūs“, varijuoja nuo gaivių vaisių aromatų iki šilto medžių dvelksmo, todėl yra puikus pasirinkimas kolektyvinei aplinkai, vakaro susitikimams bei ypatingoms progoms, nepaisant žmogaus amžiaus ar charakterio savybių.

Jūros (okeano) kvapai. Gaivūs ir vėsinantys kvapai. Dažniausiai šios rūšies aromatai maišomi su vaisių, gėlių ar medžių kvapais. Ypač tinkami kvėpintis vasarą, nes jūros tipo kvepalai „spinduliuoja“ laisvę, nepriklausomybę, nuotykius ir energiją. Tinka bet kokio amžiaus žmonėms, tačiau nevertėtų jų naudoti verslo susitikimams ar kitiems oficialiems vakarams, nes dažnai jie būna intensyvūs ir „atkreipiantys“ dėmesį. Okeano aromatai puikiai tinka vakarėliams, kasdienai, susitikimams su draugais ir, žinoma, pasimatymams. Kaip ir rytietiški kvapai, jūros aromatai taip pat turi egzotiškumo ir drąsiai gali būti naudojami vilionėms...

Kvepalų naudojimo gudrybės

Svarbu žinoti, kaip naudoti kvepalus „teisingai“. Nuo to priklauso kvepalų intensyvumas, išsilaikymas ir „kokybė“. Vertėtų prisiminti:

• Jokių būdu nemaišykite kvepalų. Kvėpinkitės tik vienos rūšies kvepalais. Susimaišę kvapai gali erzinti, kvapo išsilaikymo ilgumas pakisti, atsirasti net alerginė reakcija.

• Kvepalai geriau laikosi ant švaraus kūno, todėl patartina pasikvėpinti po dušo, tačiau neiškart, o šiek tiek palaukus. Po išsimaudymo poros būna išsiplėtusios, o tai gali sukelti odos paraudimą.

• Norėdami išbandyti kvepalus, netepkite jų ant riešo – kvapas neatsiskleidžia ir net šiek tiek pakinta. Kvepalus purškite ant pulsuojančių kūno vietų, arti arterijų ir venų, taip pat ant ausų spenelių, alkūnių sulenkimų, vidinės šlaunų pusės, krūtinės. Tose vietose oda yra šiltesnė, tad ir aromatas yra intensyvesnis bei išlieka ilgiau.

• Dažna nemaloni situacija – panaudojus kvepalus, lieka dėmių ant drabužių. Norint to išvengti, nepatartina purkšti kvepalų ant lengvų audinių kaip krepas, šilkas, muslinas. Geriausiai kvapus išlaiko kailis ir natūralūs audiniai.

• Nepatariama kvepalus laikyti šaldytuve ar vonios kambaryje, nes temperatūrų svyravimai keičia kvepalų koncentraciją. Laikykite juos spintoje, saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių, karščio ir visada būkite tikri, kad kvepalai sandariai uždaryti.

• Nepatartina pirkti didelės talpos kvepalų flakonų, nes atidarytų kvepalų skleidžiams kvapas labai greit pakinta. Dažniausiai jau po dviejų - trijų mėnesių.

• Norint, kad kvepalai būtų intensyvesni ir išsilaikytų ilgiau, patartina kartu naudoti tos pačios grupės ar firmos šampūną, losjoną, kūno prausiklį, dezodorantą ir pan. Susimaišę skirtingi kūno, plaukų priežiūros priemonių ir naudojamų kvepalų kvapai gali sukelti nemalonių rezultatų – pakeisti ar slopinti mėgstamą aromatą.

• Esant karštam orui, naudokite nedidelį kiekį kvepalų, nes karštis ir jo pasekmė prakaitas – suintensyvina jų skleidžiamą aromatą.

• Svarbiausia taisyklė – nepadauginkite kvepalų, šiuo atveju „mažiau reiškia daugiau“. Subtilumas visada žavi, tuo tarpu iš toli juntamas kvapas gali erzinti ir sukelti aplinkinių nepasitenkinimą.

 

Kvapai pagal zodiako ženklą

Kaip buvo minėta prieš tai, kvapai yra glaudžiai susiję su žmogaus charakterio savybėmis.Vis dėlto save apibūdinti nėra lengva, tad sau tinkamą kvapą galima išsirinkti pagal zodiako ženklą, kuris atspindi ne tik žmogaus asmenybę, pomėgius, bet ir tai, kokie aromatai jam tinka, ir kuriais pasinaudojus, galima žavėti bei vilioti...


Avinas. Tinkami šilti gvazdikėlių ir aštroki juodųjų pipirų aromatai.
Jautis. Šiems ženklo atstovams priskiriami šilti, saldūs levandų, rožių, pelargonijų kvapai.
Dvyniai. Gimę po šiuo ženklu, puikiai atrodo ir jaučiasi, pasikvėpinę gaiviais vaisių: mandarinų, žaliųjų citrinų kvapais.
Vėžys. Vilioja ir žavi kitus, pasikvėpinę vėsiais kipariso, eukalipto kvepalais.
Liūtas. Liūto „ego“ mėgsta egzotiškus muskuso, rytietiškus kvapus.
Mergelė. Ženklas pabrėžia moterišką pradą, tad patartina išbandyti gaivių vaisių (pvz. citrinų) ir lauko gėlių kvapus (pvz. ramunėlių).
Svarstyklės. Šio ženklo atstovai balansuoja tarp paprastų ir švelnių apelsino žiedų ir šviežios ar ką tik nupjautos žolės kvapo.
Skorpionas. Jausmingi skorpionai dera su erotiškais jazminų aromatais.
Šaulys. Vilioja energingais rozmarino ir citrusiniais citrinmedžio ir apelsinmedžio kvapais.
Ožiaragis. Mėgsta ir gerai jaučiasi, pasikvėpinęs žalumynų natų turinčiais kvapais.
Vandenis. Patartina pabandyti kintančius gamtos: ąžuolo, samanų, kipariso kvapus.
Žuvys. Šio ženklo atstovams svarbi vandens stichija, todėl jiems skirti vėsinantys ir gaivinantys ananasų ir greifrukto aromatai.

Ieva Tumulytė


Sveikatosstudija.lt  informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti