Prancūzų natūrali kosmetika kūnui, dekoratyvinis muilas, vonios kambario aksesuarai
Kokybiška deguoninė kosmetika "Faberlic". Puikus kainos kokybės santykis. Nuosavo verslo galimybė be didelių piniginių investicijų.
Sg klinikos elektroninė kosmetikos parduotuvė
Vaistingieji augalai iš gamtos vaistinės. Žolelių mišiniai, kosmetika grožiui ir sveikatai. Prekės internetu.

Blakstienos – kad žvilgsnis būtų kerintis
Atnaujinta: 2019-04-25

Reuters/ScanpixŽvilgsnis – viena stipriausių viliojimo priemonių. Sakoma, kad akys pasako daugiau nei žodžiai. Dažnai vyrai pirmiausia pamilsta moteris dėl jų išraiškingų, svaiginančių akių. Gražios akys – tai tinkamas makiažas, taisyklinga antakių forma, išraiškingos blakstienos. Akivaizdu, kad mažiausiai dėmesio skiriama blakstienoms – moterys nenusivalo tušo prieš einant miegoti, naudoja nekokybišką ar su pasibaigusiu galiojimo laiku tušą ir pan. Iš tikrųjų ilgos, tvirtos blakstienos – ne tik reklamų triukas, kiekviena gali tokias turėti, jei tik mokės jas tinkamai prižiūrėti. Blakstienomis reikėtų rūpintis ne tik dėl grožio, viliokiško žvilgsnio, bet ir dėl vis dažniau pasitaikančių su jomis susijusių ligų ir problemų.


Blakstienų „ligos“ ir kaip jas įveikti

Dažniausi nusiskundimai, susiję su blakstienomis – išretėjimas, jos trumpos, silpnos, nemaloniausia, kas gali užklupti – žymus blakstienų kritimas. Priežastys, kodėl jos silpnos ir krenta, gana įvairios: alergija kosmetinėms priemonėms, vaistams, stresas, griežta dieta, uždegiminės akių, vidaus organų ligos. Jei pastebėjote, kad blakstienos pradėjo kristi labai sparčiai ir žymiai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją, tačiau jei padėtis nėra itin sunki, galite gydytis ir savarankiškai. Yra daugybė patarimų, liaudies metodų, kurie veiksmingai stiprina ir gydo blakstienas, daugumai jų reikia paprasčiausių priemonių:

• Svarbiausia taisyklė – kiekvieną vakarą kruopščiai nuvalykite blakstienų tušą. Dabar galima įsigyti universalių akių makiažo valiklių, kurie gerai nuvalo tiek įprastą, tiek vandeniui atsparų blakstienų tušą, drėkina paakių ir vokų odą. Svarbu mokėti taisyklingai nusivalyti makiažą – suvilgytą vatos tamponėlį uždėkite ant užmerktų akių, palaikyti kelias sekundes ir švelniai braukite žemyn, o ne į šonus. Taip daug mažiau „varginsite“ odą.

• Kartais leiskite blakstienoms pailsėti ir kelias dienas nedažykite jų tušu.

• Makiažui papildomai naudokite bespalvį blakstienų kondicionierių, kuris drėkina, maitina ir stiprina blakstienų plaukelius.

• Žinomiausia blakstienų stiprinimo priemonė – ricinos aliejus. Geriausia išsivalyti seną akių tušo tūbelę, įpilti aliejaus ir su išvalytu šepetėliu užtepti blakstienas nedideliu kiekiu. Teigiami rezultatai turėtų išryškėti jau po kelių dienų.

• Vietoje ricinos aliejaus dar galima naudoti linų ar aliejinio vitamino E tirpalą, specialų aliejinį blakstienų balzamą, gelį su karotinu ar vitaminais bei kitus augalinius aliejus. Tuo pat metu efektyvumui padidinti galima taikyti ir fizioterapinius gydymo metodus, pvz. akių vokų masažą.

• Populiarus liaudies būdas – plauti akis džiovintų ramunėlių ir rugiagėlių nuoviru. Ši procedūra stimuliuoja blakstienų augimą.

• Blakstienų tankumui ir blizgesiui sustiprinti naudokite specialius mišinukus. EfektyvusReuters/Scanpix ir lengvai paruošiamas būdas: paimkite vienodus varnalėšų, ricinos aliejaus bei aliejinio vitamino E tirpalo kiekius, įpilkite šiek tiek alavijo sulčių, viską sumaišykite. Gautą mišinį įpilkite į tuščią akių tušo tūbelę. Balzamą tepkite švariu šepetėliu įprastai, lygiai padengdami blakstienas, geriausia prieš naktį. Procedūrą patartina atlikti mažiausiai mėnesį, o vėliau balzamą vartoti profilaktiškai.

• Blakstienų stiprinimui ir augimui skatinti puikiai tinka vieno arbatinio šaukštelio ricinos aliejaus ir susmulkintos petražolės mišinys. Trinkite šiuo mišinuku akių vokus daugiau nei mėnesį ir pajausite žymius teigiamus pasikeitimus.

Toms, kurių blakstienos retos iš prigimties ar tiesiog tradiciniai stiprinimo metodai nepadeda, galima taikyti priklijuojamas blakstienas. Procedūra neskausminga, dažnai ilga, tačiau galiausiai sulaukiama puikių rezultatų. Akys žavios ir gilios, nes blakstienos riestos, ilgos ir atrodo natūraliai. Šiandien priaugintos blakstienos gali išsilaikyti net iki dviejų mėnesių. Galima pasirinkti blakstienų ilgį, formą, tačiau priklijuotos blakstienos reikalauja kruopščios priežiūros vis dėlto tai – svetimkūnis.

Kaip išsirinkti ir naudoti blakstienų tušą


National Pictures/ScanpixAkių tušas – vienas svarbiausių ir universaliausių makiažo produktų: jį galima naudoti vieną ar derinti su kitomis makiažo priemonėms ir pasiekti išties stulbinamų, dėmesį patraukiančių rezultatų.
Renkantis tušą, pirmiausia atkreipkite dėmesį į jo sudėtį. Kokybiško tušo sudėtyje turėtume rasti biotinio, vitaminų A, C, E bei šilko ekstrakto. Taip pat turite nuspręsti, ar jums labiau pravers įprastas, ar atsparus vandeniui akių tušas. Įprastą tušą lengva pašalinti ir be akių makiažo valiklio ar mažu jo kiekiu, kas mažina odos sudribimą. Tad atsparų vandeniui blakstienų tušą verčiau naudokite tik tuomet, kai jums reikia, kad tušo nenuplautų vanduo ir jis nenutekėtų: kai einate į baseiną ar sauną, bet tuo pačiu norite atrodyti gražiai, kai atostogaujate ar vasarą daug laiko praleidžiate prie vandens. Apskritai vandeniui atsparus akių tušas geriau tinkamas atletėms, ypač plaukikėms.

Norint didesnio efektyvumo tušą patartina išsirinkti pagal plaukų ar akių spalvą. Universalūs – juodi, rudi akių tušai labiau tinka vakariniam makiažui, darbo aplinkai ar oficialiam priėmimui. Brunetės turėtų pasirinkti juodos spalvos akių tušą, kas išryškina ir atskleidžia akis. Tuo tarpu šviesiaplaukėms gražiau ir natūraliau atrodo rudas akių tušas. Jei tušą rinksitės pagal akių spalvą, nebijokite eksperimentuoti ir drąsiai naudokite spalvotus akių tušus, kai einate į vakarėlį, pasimatymą ar atostogaujate. Žalsvoms akims patartina išbandyti tamsiai žalią, pilkoms – tamsiai pilką, melsvoms – tamsiai mėlyną, rudoms – tamsiai violetinį akių tušą. Jaunoms panelėms gražiai atrodo minėtos tos pačios, tačiau ryškesnės ir intensyvesnės spalvos.

Vienas svarbiausių dalykų, lemiančių akių tušo kokybiškumą ir naudingumą yra jo šepetėlis. Išsirinkite akių tušo šepetėlį pagal tai, kam atiduodate pirmenybę – norite ilgų, riestų, tankių ar kruopščiai atskirtų blakstienų. Žinoma, šiandien prekyboje jau galima įsigyti akių tušų su kelias funkcijas atliekančiais šepetėliais, tačiau vertėtų nepamiršti, kad ant skirtingų blakstienų tepamas tušas veikia nevienodai, o dažnai ir nepateisina visų savo „atliekamų“ privalumų. Šiuo atveju svarbu žinoti, kad tiesus akių tušo šepetėlis tinkamesnis uždažyti sunkiai pasiekiamas „kampines“ blakstienas, tuo tarpu išlenktas šepetėlis nudažo blakstienas greičiau ir „plačiau“.

Daugelis moterų įpratusios akių tušą naudoti greitai ir atmestinai. Natūralu, juk daugelis dažosi kiekvieną dieną, tačiau būtent šis faktas turėtų priversti susimąstyti, kiek ir kaip naudoti akių tušą. Svarbiausia – naudodamos tušą nepadauginkite, nes ant blakstienų gali susidaryti nepatrauklių tušo gumuliukų. Jie atsiranda dėl to, kad blakstienas perbraukiate šepetėliu per daug kartų. Jei tušas kokybiškas, jas perbraukti pakanka tris-keturis kartus. Akių tušą tepkite neskubėdamos, užlaikant šepetuką, lengvai braukydamos į šonus – blakstienos atrodys natūralesnės ir minkštesnės.

Ieva Tumulytė
sveikatosstudija.lt

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti